pzBGЗаснування

Охтирський пивоварний завод було побудовано родиною місцевого міщанина Івана Івановича Бондаренка, сином Митрофаном Івановичем та зятем Лукою Яковичем Крижанівським. У 1913 року отримано усі необхідні дозволи для будівництва броварного виробництва по Аптекарському провулку. Завод став другим підприємством цього профілю у місті (з 1881 року у передмісті Охтирки на хуторі Пристань працював Іванівський охтирський пивзавод).

12

 

12

 

12

 

 

 

12

 zasnov

Засновник нашого заводу Бондаренко І.І. з дочкою, зятем та онуками

 

Радянський період

Після подій Громадянської війни та встановлення в Охтирці радянської влади підприємство було націоналізоване. З лютого 1921 року Охтирський пивзавод працював в оренді у робітничої артілі, яку очолював колишній власник Іван Бондаренко. Загалом протягом 1920-х років в умовах нової економічної політики радянського уряду підприємство нарощувало обсяги виробництва, мало можливість здійснювати модернізацію обладнання. Лише протягом 1923—1927 років обсяги виробнцтва пива були збільшені з 750 відер на місяць, що відповідало довоєнному рівню, до 6500 відер на місяць.

 

 Під час Другої світової війни підприємство продовжувало випускати продукцію в період окупації Охтирки німецькими військами у 1941-43 роках. Після звільнення міста радянською армією у серпні 1943 відбудова броварні і відновлення виробництва були здійснені протягом 3 місяців.
У повоєнні роки підприємство поступово розвивалося, збільшуючи потужності з виробництва пива та розширюючи асортимент продукції, у тому числі за рахунок безалкогольних напоїв.

 

Після 1991 року

25 березня 1996 року державне комунальне підприємство Охтирського пивоварного заводу було приватизоване зі створенням відкритого акціонерного товариства «Охтирський пивоварний завод», яке продовжувало випускати продукцію для збуту на ринку найближчих до Охтирки райнів Сумщини.
Новим етапом в історії пивзаводу стало придбання у 1998 році контрольного пакету акції ВАТ «Охтирський пивоварний завод» одним з лідерів пивоварної галузі України ЗАТ «Оболонь».
Підприємство отримало інвестиційні ресурси, технічну і технологічну допомогу, що дозволило йому забезпечти прискорений розвиток виробництва. На початку 2000-х обсяги виробництва пива в Охтирці щороку зростали у декілька разів. Продукція вийшла на ринки сусідніх Полтавської та Харківської областей.

2003 року було подолано рубіж в 500 тис. дал. випущеного за рік пива. 2004 року на підприємстві поновлено припинений ще за радянських часів випуск безалкогольної продукції, яка реалізується у більшості регіонів Східної України.

 

 

Майже 20 років ми працює в найбільшій національній корпорації по виробництву пива та напоїв - АТ "Оболонь". Завдяки інвестиціям та підтримці київських фахівців, ринкові позиції посилюються, асортимент продукції постійно вдосконалюється та оновлюється, зберігається вікова традиція пивоваріння. До свого 95-річчя Охтирський пивоварний завод підготував нову книгу значного обсягу у 260 сторінок з кольоровими ілюстраціями та видами Охтирщини. Історія Охтирського пивзаводу представлена на фоні подій, які відбувалися в місті, районі, області та в цілому в країні, не тільки за останні 95 років, а й з того часу, коли заселилася земля Охтирська. Це найбільше маштабне видання про історію Охтирського підприємства та історію нашого рідного краю, яке будь-коли бачило світ в Охтирці.

 book1

   

 book2

Видання перше.
До 90-річчя заводу.
Автор Л.Криницька
  Видання друге.
До 95-річчя заводу. Автор Н. Ковальчук
Книга у форматі PDF (6,4 Мб)

 book3

 

 

 

book4

 

Видання трете 2010 рік.
До 95-річчя заводу на російській мові.
Автори: Р. Мироненко, Н. Заїкіна
  Видання четверте.2013 рік.
Ця книга присвячена 100-річчю Охтирського пивоварного
заводу і є черговою,котру ми даруємо нашому місту.
Автори: Р. Мироненко, Н. Заїкіна
     

 book5

 

 book6

 

Видання п'яте 2016 рік.
Фотоальбом присвячений 100-річчю Охтирського пивоварного
заводу і його ролі в житті міста Охтирка.
Автори: Р. Мироненко, Н. Заїкіна, В. Циганков.
  Видання шосте 2019 рік.
"Охтирка та пивзавод" На честь ювілею 105 річниці заснування.
Автори: Р. Мироненко

 

 

 

 

 

 

 

 

Контакти

 Офіційний сайт:

https://okhtyrka.beer/

 

Відділ продажу

Телефон: 050-307-11-61

 Відділ постачання

Телефон: 067-542-84-64

 

Приймальня

Телефон:  050-407-27-71